Home Serwis Edukacja Elektrośmieci Ciekawostki IT Kontakt


Bezpieczne linki do programów


zainstaluj AVG AVG to jeden z najczęściej używanych bezpłatnych programów antywirusowych w Polsce. Jego niewątpliwe zalety to wysoka skuteczność przy stosunkowo niewielkim obciążeniu systemu.
Podczas instalacji klikamy "pomiń teraz" w opcji tworzenia konta i zaznaczamy podstawową bezpłatną wersje programu. Po zakończeniu procesu instalacji zezwalamy na wykonanie przez program pierwszego skanu komputera, pobranie aktualizacji oraz sprawdzenie jego wydajności które zakańczamy bez pobierania narzędzi - poprzez zamknięcie okna. Jeśli pojawi się prośba o rozszerzenie ochrony, zawsze ignorujemy ją wciskając klawisz "odmawiam", lub po prostu zamykając okno poprzez naciśnięcie krzyżyka.

zainstaluj avastAntywirus Avast to jedno z najpopularniejszych bezpłatnych narzędzi tego typu w naszym kraju. Odradzamy jednak instalację programu na starszych, słabych jednostkach, które Avwast potrafi niezwykle skutecznie spowolnić. Podobnie jak w przypadku programu AVG podczas instalacji należy odznaczyć podstawową bezpłatną wersje programu.

zainstaluj BaiduBaidu to lekki i przyjazny program antywirusowy oparty na silniku jednego z najlepszych narzędzi antywirusowych na rynku - Aviry. Prosta i szybka instalacja nie sprawi użytkownikowi problemu, po zakończeniu procesu instalacji warto sciągnąć polską wersję językową programu.


zainstaluj chromePrzeglądarki Google Chrome nikomu chyba nie trzeba szczególnie przedstawiać.Duża łatwość i szybkość przeglądania stro internetowych to jej największe atuty. Niezwykle prosty i nieskomplikowany proces pobierania i instalacji to duże ułatwienie dla niezaawansowanych użytkowników.

zainstaluj FirefoxPrzeglądarka internetowa Firefox to narzędzie do otwierania stron internetowych, które znaleźć można niemal na kazdym pulpicie w Polsce. Przeglądarka wspaniale radzi sobie z najnowszymi standardami internetowymi posiadając wsparcie dla njnowszych technologii. Charakteryzuje ją wysoka wydajność i nowoczesny interface. Zainstalowana na starszych, słabszych jednostkach może w znaczący sposób spowolnić pracę systemu.

kliknij aby zainstalowaćOpera to wciąż nie doceniana należycie przez Polaków przeglądarka, pod wieloma wzgledami wyprzedzająca swoją konkurencję - Google Chrome, czy Internet Explorera. Łatwość obsługi, przyjazny interface i stosunkowo niewielki stopień obciążenia komputera, to bez wątpienia jej nawiększe zalety, które powinne skusić każdego użytkownika.

zainstaluj Flash PlayerFlash Player to multimedialna wtyczka do przeglądarek internetowych takich jak np. Firefox, Opera, czy Internet Explorer. Niezbędna do wyswietlania niektórych filmów i animacji. Brak jej instalacji spowoduje, nieprawidłowe wyświetlanie się większości stron internetowych.
Podczas instalacji programu warto odznaczyć opcję instalacji McAfee Security Scan Plus - narzędzia, które nie dość, że nie bedzie nam przydatne, to dodatkowo spowolni pracę naszej jednostki.

zainstaluj Adobe reader Adobe reader to oprogramowanie służące do otwierania plików z rozszerzeniem (Adobe Portable Document Format). Jego zaawansowane funkcje pozwalają użytkownikom na zakreślanie dowolnych fragmentów tekstu, dodawanie własnych komentarzy, z jednoczesną opcją wygodnego drukowania.
Podobnie jak w przypadku Adobe flash player podczas instalacji warto odznaczyć opcję instalacji McAfee Security Scan Plus

zainstaluj SkypeSkype to komunikator niezwykle popularny w Polsce. Codziennie używają go miliony osób łącząc się z użytkownikami w najdalszych zakatkach świata.
Podczas instalacji Skype warto odznaczyć opcję "zainstaluj klknij, aby zadzwonić ze skypem", ustawienie domyślnej wyszukiwarki Bing, oraz ustawienie strony startowej "MSN"

zainstaluj WinrarWinrar to popularne narzędzie niezbędne do otwierania skompresowanych plików służący także do kompresji, oraz naprawy plików w formacie RAR. Wersja dla komputerów z 64-ro bitowym systemem operacyjnym. Instalacja programu powinna przebiegac intuicyjnie i bezproblemowo. Rozpoczynamy klikajac w link"continue to download WinRar".

zainstaluj WinrarWersja do instalacji na komputerach z 32-bitowym systemem operacyjnym. Podobnie jak w przypadku wersji 64-bitowej instalacja programu powinna przebiegac intuicyjnie i bezproblemowo.Rozpoczynamy klikajac w link"continue to download WinRar".

zainstaluj combofixCombofix - to niezwykle skuteczne, darmowe narzędzie do usuwania wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowania z naszego komputera. Podczas skanowania Combofix znajduje i usuwa z naszego dysku trojany, wirusy rootkity i spyware. Uwaga!!! Nie polecamy używania narzędzia przez niedoświadczonych użytkowników ze względu na duże ryzyko uszkodzenia systemu i utraty danych. .

zainstaluj Adwcleaner Adwcleaner – To bardzo szybkie i skuteczne narzędzie, które pomoże nam w usunięciu niechcianego oprogramowania z naszych przeglądarek internetowych. Z jego pomocą pozbędziemy się pasków narzędziowych, toolbarów, spyware, adware i innych szkodliwych, zbędnych aplikacji. Niewątpliwa zaleta tej aplikacji to duże bezpieczeństwo użytkowania i pełna automatyka obsługi programu.

zainstaluj OdkurzaczOdkurzacz – to polski, w pełni bezpłatny program do usuwania z dysku i rejestru komputera niepotrzebnych plików i pozostałości po instalacji programów, które zaśmiecają i spowalniają nasz komputer. Po wejściu na stronę domową programu należy pobrać wersję instalacyjną programu.

zainstaluj OpenOfficeApache OpenOffice to popularny, bezpłatny pakiet biurowy do isnatlacji w biurze , firmie i w domu, oferujący narzedzia podobne do tych które znajdziecie w płatnym pakiecie Microsoft Office.linux